• info@aydınrehberi.com
  • 0553 644 59 38

Didim Çıkışlı Kapadokya Turu – Didim Cappadocia

676 ZİYARETÇİ
  • EKLENME TARİHİ: 24 Şubat 2017 18:03
  • TARİH: 24-03/3027
  • WEB ADRESİ: Yok
  • ORGANİZATÖR: Tansu Yeşildağ
  • YER: Didim

ETKİNLİK HAKKINDA

2 GECE 3 GÜN 1 GECE KONAKLAMALI KAPADOKYA TURU

Cuma akşam çıkış Pazar akşam dönüş

1. GÜN CUMA : HAREKET
DİDİM – AFYON- KONYA – KAPADOKYA

Değerli misafirlerimiz sizleri 20:00 I.M.X TOUR ofis akbank&Carefoursa önünden 20:10 ve belediye önünden 20:15”te aldıktan sonra gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2.GÜN CUMARTESİ :
KAPADOKYA – IHLARA- ÜRGÜP – TÜRK GECESİ

Değerli misafirlerimiz sabah kahvaltımızı 08:00 civarında Aksaray Ağaçlı tesislerinde extra olarak alıyoruz. Ardından Nevşehir – Niğde – Kayseri üçgenindeki doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağ’a borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine geçiyoruz. ilk durağımız Melendiz Irmağının oluşturduğu, içerisinde güvercinlikler ve kaya kiliselerininde bulunduğu Ihlara Vadisi’ne gidiyoruz. Ihlara Vadisi içinde yapacağımız yürüyüş esnasında Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi de görüyoruz. İkinci durağımız; düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri olacak.Yeraltı kentinin hemen ardından Uçhisar kalesini dışardan ve Güvercinlik Vadisinin fotoğrafını çekip Öğle yemeğimiz için kaya oyma otantik bir mekâna varıyoruz. Ardından Kızılırmağın üzerinden geçerek çanak-çömleği ile meşhur Avanos’a gidiyoruz. çanak-çömleklere dair bilgi alıyoruz. Peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. Paşabağ’da peribacaları arasında dolaşıp fotoğraflar çektikten sonra ilginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi ( Dervent Vadisi ) gezisini yapıyoruz. Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üçgüzeller Peribacalarını görüyoruz.

Artık otele yerleşme zamanı. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyenler ile yemek sonrası bu turun olmasa olmazlarında yöreye özgü Türk Gecesine ( Kuzu Gecesi ) gidiyoruz. (Extra 55tl)

3.GÜN PAZAR : BALON TURU – GÖREME – HACI BEKTAŞ-İ VELİ TÜRBESİ

Değerli misafirlerimiz otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında valizlerimizle birlikte otelden ayrılıyoruz. ( dileyenler Kahvaltı öncesi BALON TURU 310 TL veya ATV TURU 90 TL Ekstra ) İlk olarak Onyx Taş Atölyesine gidip taşların özellikleri ve işlenişlerine dair bilgiler alacağız. Onyx Taş Atölyesinden sonra eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Çarıklı Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler müzede göreceğimiz yerler arasında. Göreme Açık Hava Müzesinin ardından Horasan’da dünyaya gelen, 13.yy’dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan,Yeniçerilerin de Piri Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz Hacı Bektaş_ı Veli Müzesinde; Balım Sultan Türbesi, Güvenç Abdal Türbesi, Hacı Bektaş Veli Türbesi, Kırklar Meydanı, Pir Evi, Üçüncü Avlu Kiler Evi, Meydan Evi,Meydan Evi Cami, Aş Evi, İkinci Avlu ( Dergâh Avlusu), Birinci Avlu ( Nadar Avusu ) gezip DİDİM ‘e doğru yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde diğer I.M.X TOUR turlarında tekrar görüşmek üzere siz sayın misafirlerimizi aldığımız yerlere bırakıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

· Otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama
· I.M.X TOUR otobüs/midibüs/minibüs ici ikramları
· Profesyonel rehberlik hizmeti
· Tum çevre gezileri
· I.M.X TOUR güvencesi
· Otelimizde acık büfe 1 sabah kahvaltısı
· Otelimizde acık büfe veya set menü 1 akşam yemeği
· 1618Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası
2 KİŞİLİK ODA’DA KİŞİ BAŞI 399 TL
3 KİŞİLİK ODA’DA KİŞİ BAŞI 389

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
• Otelde yapılan özel harcamalar
• Tüm yemeklerde alınan içecekler
• Öğle yemekleri
• Ekstra turlar
.Müze ve ören yeri giriş ücretleri

[lbg_audio8_html5_shoutcast settings_id='2']